Przygotowanie do zabiegu wstrzykiwania botoksu

Przed zabiegiem wstrzyknięcia botoksu nie trzeba przeprowadzać żadnych specjalistycznych badań czy testów. Wystarczy szczegółowy wywiad lekarski przeprowadzony na początku wizyty przed zabiegiem. Podczas takiego wywiadu lekarz zapyta, czy nie cierpimy na chorobę neurologiczną polegającą na osłabieniu siły mięśniowej. W przypadku kobiet lekarz spyta dodatkowo o to, czy pacjentka nie jest w ciąży, lub czy nie karmi piersią.

Ponadto lekarz przed zabiegiem dokładnie obejrzy naszą skórę. Jeśli na skórze będzie widoczny jakiś stan zapalny, lub na przykład intensywny trądzik, z zabiegiem trzeba się będzie wstrzymać do wyleczenia.

Botoksu nie można wstrzykiwać również w przypadku, gdy pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe zawierające substancje rozrzedzające krew, na przykład kwas acetylosalicylowy. Środki te mogą sprzyjać powstawaniu mało gustownych siniaków po wkłuciach. Zabiegów nie robi się również kobietom w trakcie miesiączki. W tym czasie znacznie wzrasta skłonność do krwawienia z miejsc po wkłuciach.