Makijaż

Makijaż dla wprawionej osoby jest kwestią kilku minut

Poświęcić 30 minut

Niektóre kobiety przechodzą codziennie rano katorgi związane z przygotowaniem makijażu. Muszą poświęcić nawet 30 minut i więcej na toaletę. To odbija się na ich kondycji - te pół godziny snu więcej potrafi zdziałać wiele. Jednak panie chcą się podobać, chcąc wyglądać perfekcyjnie, być atrakcyjne, więc walczą ze zmęczeniem i wstają wcześniej, aby wykonać makeup. Tymczasem partner swoją toaletę wykona w pięć minut.

Użyteczne szablonowe kosmetyki

Na szczęście makijaż także można zrobić w tak krótkim czasie. Trzeba tylko poznać sztuczki szybkiego makeupu. Potrzebne będą tradycyjne kosmetyki, w tym szminka (ewentualnie błyszczyk, bo jego nałożenie trwa krócej od szminkowania).

Kosmetyki półtłuste tłuste są odpowiednie

Jako bazę należy zastosować krem nawilżająco-matujący. Kosmetyki półtłuste i tłuste nie są odpowiednie, natomiast warto polecić produkt będącym swoistym dwa w jednym, czyli kremem i podkładem zarazem (przykład: krem koloryzujący albo tonujący). Stosowanie takiego patentu pozwala oszczędzić cenne minuty, które należałoby poświęcić na wchłonięcie kremu i później aplikację podkładu.

Umożliwi zmatowić skórę

Po nałożeniu kremu koloryzującego twarz należy musnąć pudrem. To pozwoli zmatowić skórę oraz wzmonić trwałość makijażu. Makeup oczu wymaga nieco więcej czasu, choć tę czynność także można przyspieszyć.

Mamy szansę pamiętać ustach

Wówczas robimy kreskę na górnej powiece (to optycznie powiększa oko). Wyraziste spojrzenie uzyskamy, nakładając sporo tuszu na rzęsy. Nie można zapomnieć o ustach. Tutaj przyda się szminka albo błyszczyk.