Botoks w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna słynie z dużej liczby zabiegów iniekcji botoksu

Ludzkość ma wielu sprzymierzeńców w walce o zachowanie młodego wyglądu. Jednym z coraz częściej wykorzystywanych sposobów jest botoks. Od strony chemicznej jest to białko, pałeczki jadu kiełbasianego, czyli trucizna. Jednak w tej toksycznej substancji tkwi metoda likwidacji zmarszczek. Jakim cudem?

Botoks poraża zakończenia nerwowe, hamuje impulsy przechodzące między komórkami i wiązkami mięśni. Dzięki temu nie kurczą się, a wręcz przeciwnie - rozluźniają. W ten sposób następuje zahamowanie procesu powstawania zmarszczek i pogłębiania istniejących.

Takie możliwości daje właśnie medycyna estetyczna. Szczecin oferuje tego typu usługi już od pewnego czasu. Ich zaletą jest nieinwazyjność, prostota, przez co osoby poddające się np. wstrzyknięciu botoksu nie muszą przerywać swojej normalnej aktywności, nie muszą brać urlopu, przechodzić rehabilitacji, rezygnować z planów.

Wstrzyknięty w odpowiednich ilościach oraz w warunkach dobrze wyposażonego gabinetu jest bezpieczny dla zdrowia i korzystnie wpływa na urodę. Warto podkreślić czas utrzymywania się efektów - nawet osiem miesięcy.

Są to więc skuteczne zabiegi. Podobną opinią cieszy się medycyna estetyczna. Szczecin na tym korzysta, co widać po liczbie samochodów z obcą rejestracją w mieście. Wiele z nich należy do osób, które przyjechały do stolicy Pomorza Zachodniego właśnie, żeby poddać się bezpiecznemu poprawianiu urody.